נהיגת חורף

החורף מגיע ואתו מגיעות גם תאונות הדרכים הרבות. בשל פגעי מזג האוויר והכבישים החלקים עולה מספר תאונות הדרכים בימי החורף. חשוב לרענן את הכללים של נהיגה בטוחה בחורף. במאמר זה נביא את הגורמים העיקריים אשר יעזרו לנו לעבור את החורף בשלום.

נהיגה בטוחה בחורף – כך תימנעו מתאונות דרכים

לפני החורף הכניסו את הרכב לבדיקה במוסך. מוסכים רבים מציעים בדיקות בחינם, נצלו את האפשרות. אם יתגלו ליקויים אל תדחו את התיקון. רכב תקין הוא אחד הגורמים העיקריים של נהיגה בטוחה בחורף.

צמיגים – צמיגים הם אחד הגורמים העיקריים של נהיגה בטוחה בחורף. כאשר לחץ האוויר בצמיגים אינו תקין, כאשר הצמיגים פגומים נפגעת היציבות והאחיזה של הרכב בכביש וגדלים הסיכויים לתאונות. לפני החורף בדקו אם אין חתכים, קרעים וסימני יובש בצמיג. חשוב גם לבדוק אם הצמיג עדיין בתוקף. זכרו, תוקף הצמיג הוא חמש שנים מיום הייצור, אל תחסכו והחליפו צמיג כאשר מגיע הזמן.

לחץ אוויר – לחץ אוויר גם הוא גורם חשוב עד מאוד בתחום של נהיגה בטוחה בחורף. חשוב להקפיד על לחץ אוויר תקין לפי הוראות היצרן. בספר הרכב או על מדבקת היצרן תוכלו למצוא את המידה המתאימה לסוג הרכב. אל תוסיפו ואל תגרעו.

נהיגה בטוחה בחורף היא נהיגה עם מראות תקינות ופנסים דולקים. לפנסים ולמראות יש השפעה גדולה על נהיגה בטוחה בחורף. חשוב לנקות את הפנסים ואת האדים על החלונות. גם את המראות יש לנקות מדי פעם בעיקר בימים גשומים. במכוניות החדישות מותקן מחמם מראות הגורם להפשרה, חשוב להפעיל אותם לפני כל נסיעה.

גם רוכבי אופנועים וקטנועים חייבים להקפיד על הכללים של נהיגה בטוחה בחורף. חשוב לרסס חומר דוחה מים על המראות, ללבוש אפוד זוהר ולהימנע מעצירה פתאומית הגורמת להחלקה.

זקוקים לקצין בטיחות?

העסיקו עוד היום קצין בטיחות בתעבורה מטעמנו. תתחילו לחסוך ותהנו משלל השירותים שחברתנו יודעת להעניק.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
error: Content is protected !!
Open chat
איך אפשר לעזור?